X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Tüm Hosting Paketlerinde Özel Fiyatlar ilk ödeme periyodunda geçerli %20 indirim fırsatını kaçırmayın! İndirim Kodu : Hostingadresi10

Alan adı nedir? ( Domain nedir?)

Alan adı ve domain olarak nitelendirilen kelime web sitesinin ismi ve adresidir. Domain adı ve adresi olmadan internet kullanıcıları web sitelerine giriş sadece İP adresiyle olur.  Domain olarak adlandırılan ip adresi olarak nitelendirilen, serverlerın birbirini ip yoluyla tanınmasını sağlayan basit sayılar yerine internet kullancııların çok daha akılda kalıcı ve rahat ulaşabilmesi amacıyla kalimelerle ifade edilmiş halidir.

Domain nedir?

Alan adı alırken dikkat edilmesi gerekenler nedir? 

Hostingadresi.com adres kutucuğuna ve arama motoru yazıldığında arama motoru öncelikle serverin ip adresine yönlendirir, daha sonraki süreçte internet kullanıcısı aradığı web sayfasının ana sayfasına ulaşır. Yeni Domain ve Alan adı alacak müşteriler web sitesini ip adresiyle arama motoruna yazmıcaklarını ve sitelerine girmiceğini bilmeli bundan dolayı Akılda kalıcı ve ilgili cekici ve kolay olarak ifade edilen alan adı almaları tavsiye edilmektedir.

Alan adı nasıl alınır ve kiralanır?

Alan adları tamamıyla kalıcı olarak satın olarak değil İcann tarafından kiralanan bir hizmet türüdür. Hostingadresi.com tarafından alan adları icann tarafından en fazla 10 yıllık olacak şekilde alan adı ( domain) almaları önerilir. Hostingadresinden sipariş ettiğiniz alan adları 1 yıl olacak şekilde yani 365 gün şekilde kiralanır.  

"TR" Alan adı tahsisi nasıl yapılır?

Türkiye'nin yurt içindeki faaliyetlerini ve alan adları .tr. uzantılarını BTK tarafından kayıt edilmekte ve yönetimi BTK tarafından sağlanmaktadır. TR alan adları BTK tarafından en fazla 5 yıl olucak şekilde kayıt edilir.

Trabis nedir?

Yeni yapılan düzenlemeler ile .tr. alan adları belgesiz olarak alınabilcek bir platform çalışmalara başladığı ve yakın zamanda bitiriceği yönünde çalışmaları mevcuttur. Duyulan haberlere yönelik 29.09.2022 tarihinde Trabis açılcağı ve belgesiz olarak .tr. alan adları her türkiye cumhuriyeti vatandaşları alabilceği duyurulmuştur. (Tarihler değişkenlik olabilir net bilgi sadece kurum söyleyebilir) Hostingadresinden belgesiz com.tr alan adını ön kayıtla sipariş verip Trabis açıldığı zamanda alan adını hemen kayıt edilir ve indirimli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
;?>templates/hostc/assets/js/main.js"> Top