X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Hizmet sözleşmesi yer alan metin web sitemizden alınan ürünler ve yapılan başvurular için geçerlidir. Kurumsal ve Bireysel Hostingadresi.com taraflar arasında yapılan Sunucu, Hosting, Alan adı, diğer ürünler dahil kullanım koşullarını belirten maddelerden oluşturulmaktadır.  Hostingadresi.com üzerinde herhangibi bir sipariş vermeden önce kullanım ve hizmet koşullarını okumanız gerektiğini belirtip tavisye edilmektedir. Bu sözleşmelerinden birini onaylamıyorsanız siparişinizle ilgili bilgilendirme için İletişim adresinden veya Destek sistemimizden bilgi alabilirsiniz.

Kullanım Koşulları Konusu

Hizmet ve kullanım koşulları sözleşmesi Hostingadresi.com web sitesinde hizmet sağlayan Hostingadresi.com Bilişim İnternet Hizmetleri alacak Kurumsal ve Bireysel gerçek müşteriler arasında kullanlan hizmet sözleşmesi okuduktan sonra ürünlerini ve hizmetlerini satın alınacak maddeler ve koşulları onaylanmış olarak sayılacak ve bu metni imzalamış olduğu kabul edilecektir. Kullanım sözleşmesinde müşterilerin hizmeti alması ile sözleşmeyi onaylayıp imzaladığı kabul edilip ve taraflar arasında yazılı bilgiler doğrultusunda beyan, kabul ve taahhüt ederler. Müşterilerimiz hostingadres.com Hizmet ve Kullanım sözleşmesini dilediği zaman tekrar okuyabilir.

Müşteri olma süreci ve hesap oluşturma süreci

Hostingadresi.com yapılan ödemeler sonrasında Muhasebe birimi gerekli kontolleri yapılarak onaylanması durumunda müşteri süreci olma süreci tamamlanacaktır. Aldığınız ürünlerin ve tanıtımlar, gerekli bilgilendirmeler sağlanması amacıyla size gönderilecek e-mail adresin aktifliğinden sorumluk size ait olduğunu belirtilmektedir. Ürünlerde veya aldığınız hizmetler neticesinde kullanım koşulları dışında ve farklı durumlarda sizinle iletişime geçilceği için e-posta adresini kontol edilmesi sizin sorumluğunuzda olduğu bu sözleşme de kabul ettiğinizi belirtmektedir. Müşteri profilinde değiştirilemez bilgilerin güncellenmesi talep edilmesi için Destek kısmında Müşteri hizmetleri ile iletişim kurmanız gerekmektedir. 3D Secure ile onaylanmamış ve yapılmamış ürün ödemeleri ve diğer hizmet ödemeleri yasal otoriteler doğrultusunda gerekli kontrolleri sağlamak ve kimlik tespiti ve doğruluğunu talep edebilir bu durumda müşteri tarafından tarafından istenilen belge ve dökümanları tarafımıza gönderilmesini talep edilebilmektedir. Kimlik tespiti istenildiği ve gerekli evraklar, dökümanlar gönderilmediği takdirde sipariş hizmet ve kullanım koşulları neticesinde iptal edilebilir.

Paylaşım ve İçerik izni

Tarafınıza sağlanan Kurumsal ve Bireysel tüm hesaplar yasal otoriteler talimatlar neticesinde ve yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Ürünlerimizden faydalanan kurumsal ve bireysel müşteriler de dahil olmak üzere tüm içeriklerin yasal otoritelerin izinleri doğrultusunda tüm içeriklerin yasalara uygun ve zararsız olduğunu imzaladığını ve onaylandığını beyan etmektedir. Müşteriler tarafından sunulan bütün hizmetler dahil yayınlayacak ve paylaşılacak tüm içeriklerden sorumlu olduklarını onayladıkları beyan etmekte aynı zamanda Hostingadresi.com bu içeriklerden sorumlu tutulamaz . Ürünlerimizi ve aldığınız hizmetlerde herhangibi bir markanın kopyası, marka ihlali yapmak yasaktır. Bu maddeler sadece kitap,müzik,fotoğraf ve diğer içerikler de dahil olmak üzere herhangibi bir telif içeren eserlerin izinsiz kopyalanması ile sınırlı değil. Farketmeksizin kurumsal telif ve marka sahibinin izni olmadan yayınlanması halinde, tarafımıza bildirilen şikayet neticesinde paylaşılan içeriğin ivedikle ve 24 saat içersinde kaldırılmasını müşteriden talep edilecektir. Tarafına bildirilen içeriklerin kaldırılmadığı halde müşteri profili kısıtlanacaktır.

Ürün lisans hizmetleri ve dahilinde kullanım koşulları ve erişim kısıtlamaları

Ürünlerinize aldığınız lisanslar Hostingadresi.com tarafından hesabınıza tanımlanmaktadır. Tarafımıza yapılan lisans ödemeleri aldığınız ürün sağlayıcısına bizim tarafımızdan müşteri adına lisans ücreti ödenir ve alınır alım sağlandıktan sonra müşteri profiline tanımlanır.  Lisans alımında Hostingadresi sadece aracılık yapmaktadır. Lisans sahibinin lisans ürün fiyat artışı gibi durumlarda hiçbir sorumluluk kabul etmediğini ve fiyat istikrarında sorumlu tutulmadığını beyan etmektedir. Lisans sahiplerinin ilgili lisans hizmetlerinde değişiklik bulunması halinde ve lisans sahibinin müşteri profiline tanımlanan lisansın iptal edilmesinde Hostingadresi.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmediğini müşteriye bu maddeyle bildirilmektedir. Müşteri profiline tanımlanan lisanslar aktif olduktan sonra hiçbir şekilde lisans ücreti tarafına geri iade edilemez.

Reseller ve Hosting ürünleri alan müşteriler için kullanım şartları ve erişim kısıtlamaları

Müşteri profiline tanımlanan ve satın alınan ürünlerin ve hizmetlerin yedek alanı olarak barındırılmasını ve kullanılmasına izin verilmemektedir. Cpanelden alınan web site yedekleri bu maddeye dahilinde değildir. Alınan hizmetlerin depolanması ve indirilmesini sağlanması izin verilmemektedir. Örnek: Film, video benzeri siteleri gibidir. Hosting ve reseller üründe kesinlikle yasak olan İRC Scriptleri,Botlar, Proxy Scriptleri,Anonymizerlar,Fotoğraf hosting scriptleri, Dosya indirme ve arşivleme aynı zamanda dosya linkleme sitesi, İp Scannelar, Bruteforca programları - Scriptler- Uygulamalar, Ticari bilgiler banner ad servisleri, Mysql verilerin anlamsız sorgulamaları, Terör ve yasal otoriteler açısından yasak bilgilerin yayılması, Hile siteleri , Finansal Tahviller- Banka senet ticaret uygulamaları ve programları, Hack programları arşiv depolama, Mud- Rgp- Pbbg, File Dump- Mirror Scriptler. PHP işlemlerim kaynak kullanımını dengelemek amacıyla 90 saniye uzun sorguları engellenmiştir. Sunulan hizmetler neticesinde oluşacak disk arıza problemlerinden oluşan zararları ve veri kayıplarından şirketimiz Hostingadresi sorumluğu tutulmamaz. Hosting yedeklemeleri müşteri sorumluğunda olduğunu Hizmet ve Kullanım sözleşmesinde kendisine bildirilmiştir. Size sağlanan kontol panelleri lisans sağlayıcıların fiyat politikalarında değişiklik olduğu takdirde size sunulan fiyatlarda arttırım yapılabilir ve maddelerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Ödenen hizmetin yıllık olması durumunda lisans ücretinde arttan fiyatlandırmada aradaki fark müşteriden talep edilebilir. Firmamız(Hostingadresi) tarafından müşteriye sunulan hizmetlerin marka ihlali ve karalayıcı olması durumunda dahil her zaman sözleşmeyi tek taraflı fes etme hakkı gizli tutmaktadır. Veri merkezi tarafından yapılan barındırma hizmetleri dahil ve aynı zamanda elektirik zamları sonrası satın alınan hizmetlerin zam yapma haklı firmamız(Hostingadresi) tarafından saklı tutulmaktadır. Müşteri tarafından iptal edilen veya iptali istenilen Reseller ve Hosting paketlerinde geri iade edilmemektedir. Müşteri sipariş ettiği ürünü tarafına 7 iş günü içersinde teslim yapılmaktadır.

Alan adı Kullanım Koşulları

Müşteri tarafından satın alınan alan adı hizmetleri iptal edilememekle birlikte isim değişikliği yapılamamaktadır. Sipariş edilen ve kayıt edilen alan adları geri iadesi yapılamamaktadır. Alan adı sipariş edilmeden önce whois sorgulaması sonucunda sipariş esnasında kontol edilip sipariş verilmesi müşterinin kontolünde olduğu kabul edilmektedir. Firmamız(Hostingadresi) tarafından uygun görüldüğü her zaman tek taraflı sözleşmeyi fest etme hakkını gizli tutmaktadır.

Sanal Sunucu (VPS-VDS) -Dedicated (Fiziksel) Kullanım koşulları

Müşteri tarafından sipariş edilen sanal sunucularda sipariş öncesinde Sanal Sunucu Kullanım koşullarını okuduğunu onayladığını ve sunucularda Atak, Saldırı çıkışları, İp Scannerlar, Bruteforce Programları- Script-Uygulamaları, Mail Bombers- Spam scriptler ve Mail Pro, Camfrog uygulamarı, Yasa dışı olan madde ürün, yasal otoriteler yasaklandığı bütün hizmetler, Hacker siteleri- arşivleme- depolama, Yasadışı bahis, Yaşadışı faaliyet gösteren siteler, Banka tahvilleri ve Banka Senetleri, Hile siteleri, Sanal sunucular TV sunucuları olarak kullanılamaz, Sanal sunucalar üzerinden özel hat ve kiralama yapılmadan Upload-Download gibi işlemler dahil yukarda yazılan bütün işlemler yasak olduğunu müşteri tarafından okunduğunu ve bu sözleşmeyi onayladığını beyan etmektedir. Sipariş sonrasında verilen ürünlerde Sanal Sunucular geri iade olanağı sağlanamamaktadır. Fiyat istikrarında yaşanan dalgalanmalar USD,EURO bazlı kur artışından farkı satın aldığı pakette eklenmekte gerektiğinde oluşan fiyat farkını müşteri profiline yansıtıp müşteriden aradaki farkı ödenmesini talep edebilir ve müşteri bu ödemeyi gerçekleştirceğini onaylayıp beyan etmektedir. Müşteriye sunulan ürünlerde oluşan disk arızası problemleri dahil herhangibi müdahale edilmeden sunucudan kaynaklı bütün problemler dahilinde oluşan veri kaybından firmamız(Hostingadresi) sorumlu olmadığı ve sorumlu tutulmadığını beyan etmekte olup, Yedekleme işlemlerin tüm sorumluğu müşteriye ait olduğu beyan edilmektedir. Firmamız(Hostingadresi) sunulan hizmetlerin uygun görülmediği takdirde sözleşmeyi tek taraflı olarak fest etme hakkını gizli tutmaktadır. Veri merkezi tarafından yapılan barındırma hizmetleri dahil ve aynı zamanda elektirik zamları sonrası satın alınan hizmetlerin zam yapma haklı firmamız(Hostingadresi) tarafından saklı tutulmaktadır. Müşteri tarafına sağlanan %100 korumalı sunucu size sağlanan hizmet garanti değildir. Size sunulan %100 korumalı hizmet garantisi verilmemektedir. Gelişen teknoloji dünyası ve programlar neticesinde firmamız tarafından bu garanti müşteriye verilememektedir. Firmamız tarafına gelen saldırılar mümkün olduğunca bloklanıp engellenmektedir. Yaşanan bu problemlerde firmamız kesinlikle sorumluk kabul etmemektedir. Yasal olarak 7 iş günü içersinde sipariş edilen ürün müşteri profine tanımlanacaktır. 

Hizmet Sözleşmesi Ek Kurallar

Spam olarak toplu olarak gönderilen ve istenmeyen E-posta göndermek yasaktır. Spam olarak gönderilen çoklu sayılarda e-postalar yasak olduğu için tespit edildiği halde direk hizmet iptali sağlanır. Müşteri profilinde alınan hizmetlerin İP adresini spama sokması durumunda İP adresin kara listeye girmesinde durumunda hizmet bekletmeye alınıp iptali gerçekleştirilir. Müşteri profili 3.kişilerin bilgilerine erişilmesi yönünde kurduğu uygulamalar ve programlar sistem tarafından tespit edilip hizmet kalıcı olarak iptali sağlanacaktır bu süreçte yasal otoriteler işlem logları istedği vakitte loglar ilgili makama paylaşım sağlanır. Müşteri hesabına gelen ip spoffing mail bomer, ddos atakları dahil olmak üzere diğer müşteri profileri etkilenmemesi amacıyla hesap gecici süre bekletmeye alınıp ürün geri iade edilmeksizin müşteri profili girişi iptal edilebilir. Bu durumu sık sık yaşayan müşteri profili kalıcı olarak sistemden silinir. Müşteri 3. Şahışlarla şifreleri paylaşması sonucunda ortaya çıkıcak problemlerden sorumlu değil bütün sorumluk müşteriye aittir. Gerekli görüldüğü takdirde bu olay fark edildiğinde firmamız(Hostingadresi) yasal süreci başlatma yetkisini hizmet sözleşmesi kuralları neticesinde saklı tutulmaktadır. Firmamızdan hizmet alan ve hesap açmış olan müşteriler bu sözleşmeyi okumuş ve onaylandığını aynı zamanda imzaladığını kabul edilmektedir. Film siteleri veya Takipçi siteleri reseller hesabında barındırmak yasaktır fark edilmesi takdirde geri iade edilmeksizin hesap kapatılabilir ve loglar ilgili yasal otoriteler ile paylaşılabilir. Müşterinin satın aldığı ürünlerden yasa dışı botnet, ddos saldırı gibi faaliyetler tespit edilmesi halinde müşterinin hizmeti durdurulup iptal edilip geri iadesi yapılmaz. Müşteri yaşadığı problemler destek olunup problemleri çözüm yolunda gidilmesi ilkesi benimsenmiştir. Yaşanan problemler 7 iş günü içersinde çözüm üretilmesi ve Teknik Destek süresi belirlenmiştir. Yaşanan problemler neticesinde çözüm aşamasında olan konu veya sorun çözüldükten sonra firmayı(Hostingadresi) karalayıcı haksız sosyal platform, forumlar, web siteleri dahil olmak üzere olumsuz eleştiri, şikayet konuları dile getirmek ve konular açmak yasaktır. Açılan konular veya paylaşımlar tespit edilmesi halinde müşteri profilinde bulunan hizmetler iptali gerçekleştirip geri iade yapılmaksızın işlem sağlanacaktır. Müşteri haklı olduğu durumda dilediği platformda şikayet açma özgürlüğüne sahiptir.

Hizmet Ödemeleri

Hizmet siparişi sonrasında ödemeler peşin olarak Muhasebe birimine iletilmesi gerekmektedir. Hizmet ödeme yapıldıktan sonra aktif edilir. Sipariş edildikten sonra ödeme gerçekleştirildiği gün tarihiyle beraber müşteri profiline son ödeme tarihi tanımlanacaktır. Hizmetlerin ve ürünlerin son ödeme tarihi 1 gün geçikmesi nedeniyle ürün bekletmeye alınıp kalıcı olarak ürün silinecektir. Hizmetler ve ürünler iptali sağlandıktan sonra veri kaybından sorumluk kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için 1 gün önce Muhasebe birimi ile iletişime geçilmesi gerekilmektedir.

Veri kaybı ve Yedekleme Hizmetleri

Reseller ve web hosting hesaplarında yedekleme haftalık olarak otomasyon tarafından yapılmaktadır. Yapılan yeniden yedeklemeler önceki yedeklerin üzerine yazılıp yedeklemeler otomosyonda 7 gün tutulmaktadır. Bu hizmet gereklilik olarak sunulmayıp firmanın(Hostingadresi) insiyatifinde olan bir konudur. Yedekleme sorumluğu müşteriye ait olduğu için Firmamız(Hostingadresi) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşteri yedeklemeden sorumlu ve bu yedekleri tutmakla sorumludur.

Ürünlerin Uptime Hizmeti

Ürünlerin ve hizmetlerin açık kalma (Uptime) süresi %95 olarak belirlenmiştir. Bu uptime süresi olası yaşanan problemlerden sunucu arzalarından, internet erişim problemleri, ddos atakları vb ürün kullanımından kaynaklanan hatalar planlı bakım sürecinde dahil olmayan nedenleri kapsamaktadır. Ürünlerin uptime sorunlarından yaşanan sorunlardan geri iade sağlanmamaktadır.

Ürünlerin Fiyat Endeksi Değişmesi

Ürünlerin ödemesini yapıldıktan sonra aynı süre içersinde süresi bitmeden fiyat değişimi yapılmayacaktır. Firmamız(Hostinadresi) fiyatları değiştirme ve ürünlerin, hizmetlerin sunulan kaynak, azaltma hakkını saklı tutulmaktadır. Yıllık hizmet satın alan müşteri 6 aylık fiyat periyotunda yaşanan fiyat istikrarsızlığı hizmet süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Hizmet süresi dolduğu zamanda yeni ödeme periyotunda sipariş edip ürünü yenilemesi gerekmektedir. Bu madde aynı zamanda fiyatı düşen hizmet ve ürünler de müşteri geri iade talep edemez.

Veri Merkezi Sunucu Saldırı Problemi

Veri merkezi tarafından yaşanan veya yaşanabilicek network veya enerji problemlerinden veya dışarıdan gelicek saldırı , içeriden dışardan çıkan saldırılar paket kayıpları, erişim problemleri firmamız(Hostingadresi) sorumluk kabul edilmez. Bu gibi problemler veri merkezli olmaktadır. Bu problemlerin yaşanması durumunda firmamız(Hostingadresi) sorumlu tutulamaz ve geri iade sağlanmamaktadır.

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesinde Değişiklik

Firmamız(Hostingadresi) sözleşme kurallarında ve maddelerinde değişiklik ekleme ve çıkarma yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişikler müşteri profilinde Duyuru olarak yayınlanacak bunlar dışında müşteriye posta veya mail veya iletişim kanalarından değişiklik yapılmamaktadır. E-mail olarak hizmet sözleşmesi gönderilmesi firmamızın(Hostingadresi) inisiyatifindedir. Firmamıza(Hostingadresi) kayıt olan ve hizmet alan bütün müşteriler bu sözleşmeyi okuduğunu ve onaylandığını kabul etmiş sayılacak Sözleşmesinden uygulaması sırasında doğacak probemlerden İstanbul Çağlayan Mahkemesi yetkilidir.

 

 

 

ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top